PF 2020

29.12.2019

Předvánoční čas v I. C

To nám ten čas ve škole rychle plyne. Na začátku školního roku jsme se v novém prostředí úplně všichni rozkoukávali a teď již umíme plno písmenek psát, čteme si v krásném Slabikáři, máme moc rádi matematiku, malujeme, tvoříme a zpíváme. Jsme moc rádi, že se Vám na školních vánočních trzích naše výrobky líbily. Kdybyste chtěli, tak se můžete podívat na fotografie, na kterých uvidíte, jak jsme pod odborným vedením paní Šídové, to je maminka naší Amálky, tvořili z hlíny. Šlo nám to hladce. Vypadalo to, že paní Šídová budete muset přivézt ještě valník hlíny, jakou jsme měli spotřebu. Prima bylo zdobení vypálených výrobků korálky. Co nás tedy ještě hodně baví, to je broušení. Pan Zdeněk Klimt pro nás vyřezal dřevěné anděly, ptáčky a zvonečky a my jsme v krásné venkovní třídě brousili celé dvě hodiny. Ozdobičky jsme pak pomalovali a pan Klimt nám je nalakoval. No a teď už je máte skoro všechny pro radost Vy. Skoro všechny píšeme pro to, že některé jsme donesli do domu s pečovatelskou službou a také jsme k tomu zpívali. To nás tedy moc těšilo. Sklidili jsme za to pochvalu a dobroty. Teď už se moc těšíme na Vánoce a nemůžeme se vůbec dočkat. Ty na výletě v Příbrami se nám moc líbily. Vánoce jsou opravdu moc krásné. Voní, svítí a hřejí. Přejeme Vám, ať je takové máte a připojujeme naše přání:

- aby se všichni měli rádi, aby byli hodní a neubližovali si

- aby maminka uměla bruslit

- aby si nikdo na světě neubližoval, aby byli zvířata zdraví, a moc mě to baví ve škole

- aby měly všechny děti přání

- přeju chudým lidem, kteří nemají rodiče a jsou sami a nemají jídlo, aby mohli prožít krásu, třeba krásnou zahradu

- aby se lidi neprali

- aby byli všichni spolu a užili si to, třeba ohňostroj a ve skleničce na víno, aby měli šampus

- aby byli všichni zdraví a hráli autohry

- zdraví zvířátkům

- já si přeju plno veverek, protože jsou hezky chlupatý a taky kočičku

- aby nikdo nekácel stromy, a aby když je musí pokácet, zasadil nové, aby příroda dobře žila

- aby si lidi rádi hráli se psem

- ať je Ježíšek hodně zdravej a veselej a na všechny hodnej

- aby se děda uzdravil a nemusel ležet v posteli

- aby dobře jezdily vlaky

- aby se Emě a všem dobře skákalo na trampolíně

- aby se měl můj kamarád, kterému zemřel tatínek, dobře, aby nebyl smutný, a hodně jsme si hráli

- aby se všem líbily Vánoce, to jsou narozeniny Ježíše, ať Ježíšek přijde

Za všechny z I. C  a FOTKY

Jana Barnová

20.12.2019

Návštěva divadla V Dlouhé, třídy 2.C a 3.A.

Před začátkem představení jsme se prošli po Staroměstském náměstí, prohlédli si Staroměstskou radnici, Orloj, Pražský poledník, podle kterého byl v minulosti řízen pražský čas.Pomník M.J.Husa a místo, kde byla poprava 27 českých pánů - 21. 6.1621.
Výlet se nám povedl a dětem se moc líbil. FOTKY
M.Peterová
20.12.2019

Anglické divadlo 9 třídy

Dne 11. prosince 2019 jsme měli jedinečnou příležitost si užít s našimi žáky devátých tříd divadelní představení „Vánoční koleda“, kterou napsal Charles Dickens. Představení bylo zpracováno anglicky velmi tvořivým interaktivním způsobem v podání herců The Bear Educational Theatre. Žákům se představení v anglickém jazyce velmi líbilo a měli radost, že většině dobře rozuměli nebo si mohli upevnit nové anglické výrazy či prohloubit kladný vztah k anglickému jazyku. FOTKY

Mgr. Darina Kričková

20.12.2019

Opět výskyt vší

Ve škole, ve školní ulici se opět objevily vši. Jak na ně naleznete zde

16.12.2019

Základní škola Řevnice přijme do týmu psychologa/psycholožku (zkrácený úvazek).

Podrobnosti naleznete zde

12.12.2019

Mikuláš v 2.C

8.12.2019

Oznámení školní jídelny

Vážení rodiče,
dovolujeme si vám připomenout, že v případě onemocnění vašeho dítěte je potřeba odhlásit oběd ve školní jídelně.
Na dotovaný oběd má dítě nárok pouze první den nemoci, tj. první den neplánované nepřítomnosti ve škole.
Stravování žáků základní školy se řídí vyhláškou číslo 107/2005 Sb. , kterou najdete v příloze
Odhlašovat obědy můžete telefonicky vždy ještě daný den
do 7,30 hodin na záznamník, SMS zprávou či mailem.
Kontakty: tel 257 721 653, 778 427 188, jidelna@zsrevnice.cz.
 

 

27.11.2019

Lampionový průvod v 1.B

Ve třídě jsme si vyprávěli o svátcích, které nás o prázdninách čekají. Že budeme slavit vznik naší republiky a za několik dnů Dušičky, kdy vzpomínáme na rodinné příslušníky, kteří již s námi nejsou. Děti věděly, že chodíme zapálit svíčky na hřbitov, ale můžeme si vzpomenout i doma.

Vyrobili jsme lampiónky ze sklenice, oblepili je barevným podzimním listím, připevnili provázek a vložili svíčku.

Poslední den před prázdninami jsme se sešli v podvečer, kdy už bylo šero v naší venkovní třídě. Vydali jsme se v průvodu na náměstí a vypadali jak roj svatojánků, který zapomněl, že už není léto. Doprovázeli nás rodiče, sourozenci i prarodiče a kamarádi. U pomníku jsme vzpomenuli na hrdiny, kteří bojovali za svobodu a naši nezávislost. Zazpívali jsme ve společném chóru píseň Ach, synku a československou hymnu. Na to, že prvňáčci chodí do školy teprve dva měsíce, to zvládli báječně. Několik svícnů jsme nechali u pomníku a vrátili se do školy.

Tam nás čekala Stezka odvahy, kterou na zahradě připravili starší kamarádi ze 4.B. Maminky a babičky pro všechny statečné sice připravily spoustu dobrot, ale děti chtěly nejdříve vyrazit na trasu, aby už věděly, co je čeká. Nejnáročnější byl samotný začátek cesty temnou dlouhou chodbou školy. Až na samém konci blikalo maličké světýlko. Tam se děti vydaly ven a po svíčkách obešly celou školu, kde na ně čekaly různé bytosti s úkoly. Strašidelně vlající šátky i různé zvuky provázely malé školáky po celou cestu. Někdo šel sám, ale většina dětí s kamarádem. Uprostřed stezky čekal pod stromem třídní maskot Lišák a děti od něj přinášely kouzelný svítící kámen. Za ten potom získaly diplom a osvědčení o své statečnosti.

Teprve potom byl čas na vyprávění zážitků, spolu s ochutnáváním všech dobrot. Na lampiónovém průvodu se sešlo 35 dětí a stejně tolik dospělých. Všichni jsme si to moc užili, velcí i malí máme na co vzpomínat. FOTKY

Ludmila Chroustová

24.11.2019

Bramboriáda ve školní družině

Na začátku listopadu proběhla ve školní družině akce Bramboriáda. Každý žák měl za úkol si přinést brambory. Při společném sezení a povídání se žáci dozvěděli, že brambory se k nám dostaly z Jižní Ameriky ve 30. letech 17. století. Jak se říká - ,,Jiný kraj, jiný mrav“. Tak je to i s názvem brambor např. Zemáky – Valašsko, Erteple – Západní Čechy, Zemčata – Praha.
Připomněli jsme si některé říkanky o bramborách např. Princeznička na bále, poztrácela korále…. S chutí jsme si představovali, jaké dobroty z brambor naše maminky či babičky dokáží připravit. Nejčastější odpověď byla bramboračka, bramboráky a bramborové placky.
 Samozřejmě nechybělo kreativní tvoření – tisk s bramborou (korále pro maminky), výroba ježků a skřítků. Žáci pracovali s velkým nasazením a jejich výsledky byly ohromující. Všichni jsme se rozcházeli s příjemným pocitem, že toto odpoledne se obzvlášť povedlo a společně jsme si družinu vyzdobili. FOTKY
                                                                                                                 

Lacinová B.

19.11.2019

Školní zpravodaj č.27

Školní zpravodaj č.27 naleznete zde

12.11.2019

Stávka - informace pro rodiče

Vážení rodiče, nechceme si vás ani vaše děti brát jako rukojmí, zároveň však chceme vyjádřit názor podstatné části pedagogického sboru naší školy. Zítra tedy školu nezavíráme a o vaše děti budeme pečovat v běžném časovém rozsahu. Zároveň vás však upozorňujeme, že v některých hodinách neproběhne standardní výuka. Podrobnější informace naleznete zde

5.11.2019

Halloweenský den v 2. B

Ve čtvrtek 24. 10. se naše třída hemžila duchy, kostlivci, čarodějnicemi, zombíky a upíry.

 Během Hallowenského dne jsme zjišťovali ve skupinách informace o třech podzimních svátcích: Samhainu, Halloweenu a Památce zesnulých - Dušičkách.

 Děti si zatancovaly na anglické halloweenské písně, zahrály si dýňobowling, vypracovaly strašidlové PL z M a osvojovaly si anglickou halloweenskou slovní zásobu. V přestávkách jsme ochutnávali výborné muffinky, perníky a jiné zákusky. Mnoho nám jich zbylo i na další dny. Na závěr jsme si vypracovali životabáseň Dýně.

Děkujeme všem rodičům za dodané občerstvení a výzdobu. Fotky zde

25.10.2019

Provoz školní družiny ve dnech ředitelského volna zrušen

Vážení rodiče, ve dnech 31. 10. a 1. 11. 2019 je pro nedostatek přihlášených dětí zrušen provoz školní družiny. Omlouváme se za případné komplikace.

25.10.2019

Halloween ve školní družině

Minulý týden školní družina uspořádala tvoření na téma Halloween. Paní vychovatelky pro děti připravily pestré činnosti kreativního tvoření. Povídaly si s dětmi o zvycích a tradicích Halloweenu, jak vznikl a proč se slaví. Děti nejvíce zaujalo povídání o symbolech tohoto svátku. Nezapřely svoje znalosti a dokázaly o nich vyprávět. Zkusme si připomenout, že mezi tradiční symboly patří vydlabané dýně, čarodějnice, kočka, masky a kostýmy. Na závěr si paní vychovatelky připravily pro děti malinko strašidelné čtení pohádkových příběhů a společně vyzdobily prostory školní družiny. Kdo má chuť, je srdečně zván na prohlídku halloweenské výzdoby družiny. Fotky zde

      Lacinová B.

 

22.10.2019

Informace pro rodiče našich žáků

Vážení rodiče, dovolujeme si vás touto cestou informovat, že se ve škole (zatím pouze ve třídách v Revoluční ulici) objevilo několik onemocnění planými neštovicemi.
 
vedení školy
18.10.2019

Oznámení školní jídelny

12.10.2019

Školní družina v době ředitelského volna 31. 10. - 1. 11. 2019

V případě zájmu o družinu v tyto dny prosíme rodiče o přihlášení dětí u pí. vychovatelek nebo na mailové adrese: lacinova@zsrevnice.cz

Termín přihlášení dítěte: nejpozději do středy 23. 10. 2019 do 16,00 hodin.

Přihlášku je možno vyzvednout ve školní družině.

 

Provoz školní družiny je zajištěn od 10 přihlášených žáků. Družina je k dispozici pro všechny žáky ZŠ.

Provoz družiny: 8,00 – 17,00 hod.

Svačina na celý den, školní jídelna nevaří.

11.10.2019

Výlet na Křivoklát - 7.C

Když jsme se dozvěděli, že pojedeme na výlet se třídou, tak jsme si mysleli, že to bude výlet jako každý jiný – nudný a nezábavný, ale opak byl pravdou.

Ráno jsme se sešli na řevnickém nádraží, kde jsme se setkali s ostatními spolužáky. Ještě jsme se ani nestihli pořádně přivítat a už nám jel vlak do Berouna. Ve vlaku jsme začali s Davidem a Petrem parodovat známé osobnosti. Cesta do Berouna nám utekla rychle a už jsme museli přestupovat do vlaku, který jel směrem na Křivoklát. Cestou Petr tancoval, Erik se přeřekl a David schovával Petrovi tašku. Když jsme vystoupili z vlaku, tak na nás čekal autobus, který nás odvezl pod hrad. Při stoupání na hrad jsme objevovali jeho krásu. Na hradě nás čekaly dvě průvodkyně, které nás provedly po hradě a stihli jsme si i zahrát hru, kde byl král Erik a vybíral si své poddané. Při odchodu jsme si všimli automatu na kávu. Všichni si zde koupili horkou čokoládu, ale Vašek ne, ten si ze stejného automatu koupil kuřecí vývar. Všem dal ochutnat a nakonec ho dal Petrovi, který o něj žádal. Místo pozlacené limuzíny na nás čekala velká túra se jménem „Naučná stezka Paraplíčko“, kde na nás na konci čekal výhled na celé město. Pak už jsme šli na vlak a cestou do Řevnic jsme hráli s Luckou, Gajou, Aničkou, Petrem, Májou a Davidem „Kdo, kde, jak a s kým“.

Nakonec tenhle výlet byl jeden z nejlepších, co jsme se třídou kdy měli. Děkujeme naší paní učitelce.

Vašek a Erik, 7.C

FOTKY

8.10.2019

Třída 4. C podnikla cestu za poklady

Pokladem pro obyvatele Řevnic a okolí je bezpochyby přítomnost  přírodních krás blízkých Brd. V rámci projektu Naše město a okolí se čtvrťáci vypravili vybavení buzolami, plány a mapami města Řevnice a okolí na skalnatou vyhlídku z kopce Hvíždinec s kótou 475,8 m n. m.  Na stanovišti Fabiánovy naučné stezky Kejná  se žáci učili orientovat v terénu pomocí buzoly. V malých družinách hledali ukryté zprávy s údajem, na kterou světovou stranu se mají vypravit pro další zprávy a nakonec je stopovačka dovedla až k dalšímu pokladu. Tentokrát jím byla malá sladká odměna. Posilnění žáci stoupali až na vyhlídku. A že to vyšlo!!! Žákyně Anežka pronesla směrem k Řevnicím: „Tak to teda stálo za to“. A měla velkou pravdu. Počasí nám velmi přálo, viditelnost byla zcela jasná. Kromě jiného děti viděly vrcholy Českého krasu Mramor a Šamor nad nedalekou Litní. Vyhlídku ovšem nehledejte na vrcholu Hvíždince, tam nevede ani turistická stezka.  Je potřeba sledovat rozcestníky a včas odbočit po modré.

Cesta zpět velmi rychle ubíhala. Na kraji lesa děti nasbíraly topografické značky na vlastivědnou vzdělávací aktivitu a spěchaly do školní jídelny.

Velmi děkujeme zaměstnankyni MÚ Řevnice paní Váňové za poskytnutí pěkných map města Řevnice a okolí. Určitě je využijeme i v dalších aktivitách. Velmi děkujeme našemu vedení za nákup krásných nových buzol. Díky nim jsme cestou za pokladem nezabloudili.

Třída 4. C, Marcela Mourečková

8.10.2019

Stránky

Partneři