Školní zpravodaj č.27

Školní zpravodaj č.27 naleznete zde

12.11.2019

Stávka - informace pro rodiče

Vážení rodiče, nechceme si vás ani vaše děti brát jako rukojmí, zároveň však chceme vyjádřit názor podstatné části pedagogického sboru naší školy. Zítra tedy školu nezavíráme a o vaše děti budeme pečovat v běžném časovém rozsahu. Zároveň vás však upozorňujeme, že v některých hodinách neproběhne standardní výuka. Podrobnější informace naleznete zde

5.11.2019

Halloweenský den v 2. B

Ve čtvrtek 24. 10. se naše třída hemžila duchy, kostlivci, čarodějnicemi, zombíky a upíry.

 Během Hallowenského dne jsme zjišťovali ve skupinách informace o třech podzimních svátcích: Samhainu, Halloweenu a Památce zesnulých - Dušičkách.

 Děti si zatancovaly na anglické halloweenské písně, zahrály si dýňobowling, vypracovaly strašidlové PL z M a osvojovaly si anglickou halloweenskou slovní zásobu. V přestávkách jsme ochutnávali výborné muffinky, perníky a jiné zákusky. Mnoho nám jich zbylo i na další dny. Na závěr jsme si vypracovali životabáseň Dýně.

Děkujeme všem rodičům za dodané občerstvení a výzdobu. Fotky zde

25.10.2019

Provoz školní družiny ve dnech ředitelského volna zrušen

Vážení rodiče, ve dnech 31. 10. a 1. 11. 2019 je pro nedostatek přihlášených dětí zrušen provoz školní družiny. Omlouváme se za případné komplikace.

25.10.2019

Halloween ve školní družině

Minulý týden školní družina uspořádala tvoření na téma Halloween. Paní vychovatelky pro děti připravily pestré činnosti kreativního tvoření. Povídaly si s dětmi o zvycích a tradicích Halloweenu, jak vznikl a proč se slaví. Děti nejvíce zaujalo povídání o symbolech tohoto svátku. Nezapřely svoje znalosti a dokázaly o nich vyprávět. Zkusme si připomenout, že mezi tradiční symboly patří vydlabané dýně, čarodějnice, kočka, masky a kostýmy. Na závěr si paní vychovatelky připravily pro děti malinko strašidelné čtení pohádkových příběhů a společně vyzdobily prostory školní družiny. Kdo má chuť, je srdečně zván na prohlídku halloweenské výzdoby družiny. Fotky zde

      Lacinová B.

 

22.10.2019

Informace pro rodiče našich žáků

Vážení rodiče, dovolujeme si vás touto cestou informovat, že se ve škole (zatím pouze ve třídách v Revoluční ulici) objevilo několik onemocnění planými neštovicemi.
 
vedení školy
18.10.2019

Oznámení školní jídelny

12.10.2019

Školní družina v době ředitelského volna 31. 10. - 1. 11. 2019

V případě zájmu o družinu v tyto dny prosíme rodiče o přihlášení dětí u pí. vychovatelek nebo na mailové adrese: lacinova@zsrevnice.cz

Termín přihlášení dítěte: nejpozději do středy 23. 10. 2019 do 16,00 hodin.

Přihlášku je možno vyzvednout ve školní družině.

 

Provoz školní družiny je zajištěn od 10 přihlášených žáků. Družina je k dispozici pro všechny žáky ZŠ.

Provoz družiny: 8,00 – 17,00 hod.

Svačina na celý den, školní jídelna nevaří.

11.10.2019

Výlet na Křivoklát - 7.C

Když jsme se dozvěděli, že pojedeme na výlet se třídou, tak jsme si mysleli, že to bude výlet jako každý jiný – nudný a nezábavný, ale opak byl pravdou.

Ráno jsme se sešli na řevnickém nádraží, kde jsme se setkali s ostatními spolužáky. Ještě jsme se ani nestihli pořádně přivítat a už nám jel vlak do Berouna. Ve vlaku jsme začali s Davidem a Petrem parodovat známé osobnosti. Cesta do Berouna nám utekla rychle a už jsme museli přestupovat do vlaku, který jel směrem na Křivoklát. Cestou Petr tancoval, Erik se přeřekl a David schovával Petrovi tašku. Když jsme vystoupili z vlaku, tak na nás čekal autobus, který nás odvezl pod hrad. Při stoupání na hrad jsme objevovali jeho krásu. Na hradě nás čekaly dvě průvodkyně, které nás provedly po hradě a stihli jsme si i zahrát hru, kde byl král Erik a vybíral si své poddané. Při odchodu jsme si všimli automatu na kávu. Všichni si zde koupili horkou čokoládu, ale Vašek ne, ten si ze stejného automatu koupil kuřecí vývar. Všem dal ochutnat a nakonec ho dal Petrovi, který o něj žádal. Místo pozlacené limuzíny na nás čekala velká túra se jménem „Naučná stezka Paraplíčko“, kde na nás na konci čekal výhled na celé město. Pak už jsme šli na vlak a cestou do Řevnic jsme hráli s Luckou, Gajou, Aničkou, Petrem, Májou a Davidem „Kdo, kde, jak a s kým“.

Nakonec tenhle výlet byl jeden z nejlepších, co jsme se třídou kdy měli. Děkujeme naší paní učitelce.

Vašek a Erik, 7.C

FOTKY

8.10.2019

Třída 4. C podnikla cestu za poklady

Pokladem pro obyvatele Řevnic a okolí je bezpochyby přítomnost  přírodních krás blízkých Brd. V rámci projektu Naše město a okolí se čtvrťáci vypravili vybavení buzolami, plány a mapami města Řevnice a okolí na skalnatou vyhlídku z kopce Hvíždinec s kótou 475,8 m n. m.  Na stanovišti Fabiánovy naučné stezky Kejná  se žáci učili orientovat v terénu pomocí buzoly. V malých družinách hledali ukryté zprávy s údajem, na kterou světovou stranu se mají vypravit pro další zprávy a nakonec je stopovačka dovedla až k dalšímu pokladu. Tentokrát jím byla malá sladká odměna. Posilnění žáci stoupali až na vyhlídku. A že to vyšlo!!! Žákyně Anežka pronesla směrem k Řevnicím: „Tak to teda stálo za to“. A měla velkou pravdu. Počasí nám velmi přálo, viditelnost byla zcela jasná. Kromě jiného děti viděly vrcholy Českého krasu Mramor a Šamor nad nedalekou Litní. Vyhlídku ovšem nehledejte na vrcholu Hvíždince, tam nevede ani turistická stezka.  Je potřeba sledovat rozcestníky a včas odbočit po modré.

Cesta zpět velmi rychle ubíhala. Na kraji lesa děti nasbíraly topografické značky na vlastivědnou vzdělávací aktivitu a spěchaly do školní jídelny.

Velmi děkujeme zaměstnankyni MÚ Řevnice paní Váňové za poskytnutí pěkných map města Řevnice a okolí. Určitě je využijeme i v dalších aktivitách. Velmi děkujeme našemu vedení za nákup krásných nových buzol. Díky nim jsme cestou za pokladem nezabloudili.

Třída 4. C, Marcela Mourečková

8.10.2019

Honba za pokladem Černého piráta

 V pátek 4. 10. se třída druháků proměnila v moře s ostrovem pokladů a námořníci z 2. A a 2. B se vydali na plavbu za pokladem Černého piráta.

 Při plavbě se žáci naučili námořnická pravidla, skládat českou námořnickou vlajku, zazpívali si námořnickou píseň a odolali všem nástrahám rozbouřeného moře. Aby našli pirátský poklad, museli splnit různé matematické úkoly.

 Jelikož dobře spolupracovali ve skupinách, poklad nakonec získali. FOTKY

7.10.2019

Burza dětského oblečení - podzim

Podmínky prodeje naleznete zde a formulář zde

  • Dne 19.10.2019 Burza dětského oblečení, sport. vybavení a hraček, informační plakát naleznete zde

 

7.10.2019

Sběr papíru

V termínu 18. 11. -  21. 11. 2019 (pondělí až čtvrtek) proběhne sběr papíru, zvážené balíky nebo krabice papíru můžete nosit přímo do kontejneru umístěného pod jídelnou.


Děkujeme

30.9.2019

Zpívali jsme za klima

Ve středu 25.9. se ve školní jídelně konala akce „Zpívání za klima“. Naše základní škola se tak přidala k celosvětové kampani zvané „Týden za klima“. V tomto týdnu si lidé na celém světě připomínají, že naše planeta je vážně znečištěna, a že je potřeba něco s tím dělat. Neboť Zemi máme pouze zapůjčenou pro příští generace.


Naše zpívání začalo v 8:15 hodin. Již od osmé hodiny se začali shromážďovat rodiče a další příbuzní žáků a žákyň a k naší radosti byla za chvíli jídelna zcela zaplněna, jak rodiči, tak žáky. Písničky, které jsme si zazpívali, byly samozřejmě o přírodě. Zazněly např. písně „Skálo, skálo, skálo“, „Chválím tě Země má“ nebo „Stromy“. Předškoláci nás v půlce programu potěšili svým hezkým vstupem s písničkou a básněmi. Také je chválíme, že si přinesli své vlastní rytmické nástroje. Všichni přítomní strávili hezkou hodinu v příjemné atmosféře nádherných melodií (především od autorské dvojice Svěrák, Uhlíř). Zakončit jsme ale museli nehynoucím a stále populárním hitem Ivana Mládka - „Jožin z bažin“, což je tématicky v pořádku, jen si musíme dát pozor, abychom se těmi Jožiny, díky znečištění, nestali v budoucnu my, lidé.            

Fotky                                                                                                            

26.9.2019

Výlet dětí 2.C a 3.A

V úterý, 24. září  2019 jsme odjeli v půl osmé ráno autobusem  Pragotour do  Centra řemesel a bylinné zahrady BOTANICUS  v Ostré nad Labem.

     Děti 2.C a 3.A  doprovázely třídní učitelky a jejich asistentky.

     Na místo jsme dojeli v 9,30 hodin. Na trávníku před areálem děti posvačily a zároveň dostaly   od průvodkyně každý 10 grošů, kterými pak platily v Centru řemesel.

V 10 hodin jsme prošli celý areál s průvodkyní, která dětem vysvětlila, kde které řemeslo má stánek, aby se pak samy rozhodly, která řemesla si chtějí za přidělené groše vyzkoušet. Dvě hodiny určené na návštěvu jednotlivých stánků byly pro 42 dětí dostačující. Ve 12 hodin ještě návštěva zahrady se záhony bylinek, zeleniny a ovocných stromů, oběd z vlastních zásob a odpočinek na lavičkách u bludiště.

 Zpět k autobusu jsme šli kolem ohrady hospodářských zvířat. Ve 13,30 hod. nástup do autobusu a jízda k řevnické škole. Zdržení na dálnici a stažené závory posunuly náš příjezd na 15. hodinu. Děti plné dojmů, zakoupených nebo ručně vyrobených dárků čekali rodiče. Koho ne, šel rovnou do školní družiny, kde se podělil o zážitky z krásného výletu s ostatními dětmi.

H.Navrátilová

FOTKY

26.9.2019

Recyklohraní

Naše škola je již jedenáctým rokem zapojena do školního vzdělávacího programu Recyklohraní aneb Ukliďme svět. Díky tomuto projektu si žáci prohlubují znalosti v oblasti třídění a recyklace odpadů. Umožňuje jim to osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií, tonerů a použitých drobných elektrozařízení. Recyklohraní rozvíjí vztah dětí k životnímu prostředí formou tematických her, praktických činností, kvízů, ale také již zmíněnou přímou účastí na sběru použitých baterií, tonerů a vysloužilého drobného elektrozařízení. Za plnění úkolů a sběr získává naše škola body, které si pak v internetovém katalogu směňuje za různé odměny charakteru výtvarných či sportovních potřeb, školních pomůcek, her atd. Více informací na www. recyklohraní.cz

I v tomto roce budou v prostorách školy umístěny sběrné nádoby. U každé nádoby budou vyvěšeny zásady správného a bezpečného třídění, jaký odpad do nádob patří.

 

Umístění odpadních nádob:

 

Budova 1. stupně ZŠ ( Revoluční ul.) : Červený kontejner ( drobné elektro) a   

                                                                 zelený papírový box ( baterie) naleznete

                                                                 v přízemí ve spojovací chodbě

                                                                 mezi   předním a prostředním pavilonem.

 

Budova nové přístavby ZŠ ( Školní ul.) : Červený kontejner ( drobné elektro) a   

                                                                 zelený papírový box ( baterie) naleznete

                                                                 v přízemí v prostoru šaten.

 

Budova ŠJ : Papírový box na tonery naleznete v prostoru šaten u dveří.

 

                                                       Děkujeme, že nám pomáháte třídit.

13.9.2019

Pozvánka pro nové členy ekotýmu

Milé děti,

zvu vás na 1. setkání zájemců o členství v ekotýmu naší školy, které se bude konat 10. října ve 14.20. Vyzvednu si vás před hlavním vchodem do budovy ve Školní ulici, schůzka bude trvat jednu vyučovací hodinu. Na úvodní hodině si povíme více o tom, čím se ekotým zabývá a jak na škole funguje.

Těším se na setkání,

Tereza Matoušková

11.9.2019

Zpívání za klima

7.9.2019

Lyžařský kurz pro 5. - 9. ročníky

Informace a přihlášku naleznete zde

7.9.2019

První třídní schůzky ve školním roce 2019/2020 - 2. stupeň

Vážení rodiče.

 

Dovolujeme si Vás informovat a pozvat na první třídní schůzky ve školním roce 2019/2020, které se pro VŠECHNY  TŘÍDY 2. STUPNĚ uskuteční ve ČTVRTEK 12.9.2019, od 17:00 hodin v kmenových učebnách jednotlivých tříd.

Účast všech je nutná. Těšíme se na setkání s Vámi.
30.8.2019

Stránky

Partneři